+420 777 364 188
ms@celadenskaberuska.cz

Logopedie

V rámci rozvojového programu „Podpora logopedické prevence v předškolním vzdělávání v roce 2014“ jsme v roce 2014 uspořádali pohádkové představení dětí pro rodiče, a to jsme ještě dále zopakovali pro místní seniory. Příběh byl realizován podle Příběhu kocourka Modroočka a celá školka tím žila už dva měsíce dopředu. Hudbu a mluvené slovo provázel pohyb, děti měly své masky a své role zvládaly bravurně. Představení bylo pojato tak, aby se realizovaly všechny děti. Z projektu jsme pořídili výtvarný materiál, masky, kostýmy.

Další aktivitou v rámci RP bylo čtení pohádek rodiči, což se nám vydařilo a mnoho dětí mohlo zažít ten úžasný pocit, že zrovna jeho maminka (tatínek) čtou pohádku všem kamarádům ze třídy. Dokonce se nám podařilo motivovat i dva seniory z místního klubu a ti nás navštívili také, aby dětem zpříjemnili polední klid. Aktivita probíhala dva měsíce a i poté se nám hlásili rodiče, kteří měli zájem přečíst pohádku dětem.

Rodiče s dětmi měli možnost vypůjčit si hračky a pomůcky rozvíjející slovní zásobu a k dispozici je i knihovna pro rodiče, kde si mohou vybrat z kvalitní literatury.

V rámci programu jsme vybavili třídy řadou pomůcek podporujících rozvoj slovní zásoby, ať už se jednalo demonstrační obrázky, či společenské hry (pexetria, pexesa, společenské hry motorické labyrinty, domina, kvarteta, sadu demonstračních obrázků, didaktické hry rozvíjející zrakové a sluchové vnímání, obrázky pro rozvoj slovní zásoby)

V neposlední řadě jsme zajistili, aby se všichni předškoláci mohli zúčastnit programu Metoda dobrého startu, který od září začal probíhat. Lektorka programu byla proškolena přímo paní PhDr. Janou Swierkoszovou, autorkou MDS. V rámci RP jim byly pořízeny pracovní listy, zakoupili jsme také polštářky pro MDS a ozvučná dřívka pro rozvoj rytmizace a sluchového vnímání.

Zápis
Prostředí
Ekoškola

Co potřebují děti do školky

Jak se mám svému dítěti před vstupem do školky věnovat?

VÍCE INFORMACÍ

NOVINKY - CO JE U NÁS NOVÉHO?

MÁTE DOTAZ? Napište nám.