+420 777 364 188
ms@celadenskaberuska.cz

Mrkvička

Projekt Sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina S Mrkvičkou na zkušenou, č. CZ.1.07/1.3.00/48.0112 realizujeme od 7. května 2014 do 30. června 2015.

Cílem projektu je posílit kompetence vedoucích a pedagogických pracovníků mateřských škol pro realizaci environmentální výchovy v prostředí mateřských škol v několika vytipovaných oblastech (manažerské dovednosti - nastavení spolupráce a komunikace s kolegy, rodiči a zřizovatelem, prezentace MŠ směrem k veřejnosti, získávání finančních prostředků, pedagogické přístupy - Montessori pedagogika, program Začít spolu, lesní mateřské školy, program Ekoškolka, MŠ s environmentálním programem, organizační a provozní otázky - organizace výuky, fungování jídelny, včetně zdravého stravování, pomůcky, jak a kde nakupovat hračky, knížky a další vybavení pro MŠ, ekologizace provozu, spolupráce školy s dalšími subjekty, např. neziskovými organizacemi apod., úprava a využití školní zahrady pro EV - možnosti úpravy zahrady, terénní výuka, využití zahrady pro výuku apod.) s přenosem do vlastní praxe, a to prostřednictvím stáží a prostřednictvím třídenního semináře zaměřeného na osobnostně sociální rozvoj mateřských škol.

 

Projekt sestává ze dvou klíčových aktivit: stáží cílové skupiny v mateřských školách s dlouhodobě zavedenou environmentální výchovou a třídenního semináře pro cílovou skupinu zaměřeného na osobnostní rozvoj cílové skupiny ve vztahu k environmentální výchově. V průběhu projektu se uskuteční celkem 65 stáží v délce 3 – 5 dní na 20 vybraných mateřských školách a jeden třídenní seminář pro 40 pracovníků mateřských škol, který se bude konat ve dnech 18. – 20. května 2015 v Praze na Toulcově dvoře.

Zápis
Prostředí
Ekoškola

Co potřebují děti do školky

Jak se mám svému dítěti před vstupem do školky věnovat?

VÍCE INFORMACÍ

NOVINKY - CO JE U NÁS NOVÉHO?

MÁTE DOTAZ? Napište nám.