+420 777 364 188
ms@celadenskaberuska.cz

Prostředí

Třídy

V mateřské škole jsou 2 třídy. Celková kapacita MŠ pro školní rok 2022/2023 je 51 míst.

   TŘÍDA VČELKY
   učitelka Bc. Jana Bartošová
   učitelka Bc. Tereza Palkovská
   asistentka Tereza Hiklová

 

   TŘÍDA MOTÝLCI
   učitelka Ing. Kamila Kemrová
   učitelka lic. Nikol Vojvodíková, DiS.
   asistentka Eva Wojnarová

 

Třídy jsou věkově smíšené, což odpovídá také principům programu Začít spolu. Máme sice 2 třídy, ale žijeme jako jedna komunita.

Zahrada

Zahrada MŠ je členitá a nevelká, přesto nabízí spoustu příležitostí pro zábavu, objevování a vzdělávání dětí. V současnosti probíhá rekonstrukce některých prvků a úprava terénu. Co vše naše zahrada nabízí, co na ní máme?

Zvířata v MŠ

Naše škola se mimo jiné zaměřuje na environmentální vzdělávání dětí. Jedním ze způsobů, jak u dětí rozvíjet vztah k životnímu prostředí, je osobní zkušenost s péčí o zvířata. Ne všechny domácnosti si mohou dovolit mít doma zvířecí mazlíčky, přestože je děti vyhledávají. Škola jim tak tuto potřebu uspokojuje v co největší možné míře. Se zvířaty se děti nejen mazlí a pozorují je, ale také o ně pečují a tím zjišťují na vlastní kůži, co vše obnáší mít doma takového mazlíčka. Spolupracujeme s veterinářem MVDr. Kopřivou, abychom měli jistotu, že jsou zvířata zdravá. Případné alergické reakce dětí jsme ošetřili tak, že v jedné třídě máme pouze zvířata, která nemají srst ani peří. Zvířatům chceme poskytnut co nejvíce přirozené prostředí, proto pokud je to možné, pobývají v teplém období ve venkovních ubikacích. O zvířata pečují především děti za pomoci zaměstnanců MŠ a rodičů. O prázdninách nachází většina zvířátek azyl v rodinách dětí. Ty si tak mohou na omezený čas vyzkoušet, jaké to je mít doma zvířecího mazlíčka. Nepodporujeme množírny, proto jsou zvířata, která máme v MŠ, výhradně od lidí, kteří se o ně z různých důvodů nemohli starat.

A která zvířátka ve školce máme, kdo u nás žije?

Video pozdrav se zvířátky ze školky v době koronaroviru https://youtu.be/O6FyriR8yTU

 

Virtuální prohlídka tříd 

Zápis
Prostředí
Ekoškola

Co potřebují děti do školky

Jak se mám svému dítěti před vstupem do školky věnovat?

VÍCE INFORMACÍ

NOVINKY - CO JE U NÁS NOVÉHO?

MÁTE DOTAZ? Napište nám.