+420 777 364 188
ms@celadenskaberuska.cz

Planetárium ve školce

Vzpomínáte si na podzimní bazárek ve školce? Slíbili jsme, že z jeho výtěžku uhradíme dětem výchovně-vzdělávací akci. A už je to tady :-) Ve středu 14. 3. budou mít děti v MŠ mobilní planetárium, ve kterém shlédnou program Voda - zázrak přírody. Po promítání jim případné otázky zodpoví odborník. Navážeme tak na téma Voda, kterému se s dětmi věnujeme celý tento školní rok.

Ve filmu se děti dozví, že bez vody by na naší planetě nemohl vzniknout život, nebo také že voda tvoří 95% našeho těla. Budou vysvětleny pojmy jako hydrosféra, upřesníme si, kolik procent veškeré vody na Zemi zaujímá voda slaná, nebo jak by měla být sladká voda využívána v závislosti na rostoucí světové populaci. Kde vzít čistou vodu? Jak fungují čističky odpadních vod? Proč dochází ke znečišťování řek? 
Kolik vody ztrácí člověk denně přes vylučovací systém a kolik bychom jí tedy každý měli denně vypít? Co to je minerální voda? Jak je možné, že má voda léčivé účinky? Čím vzniká gejzír a v jakých částech světa jej můžeme vidět? Jak vznikají oblaka, vodní pára, déšť nebo sněhové vločky? A kde se berou krápníky? 
Nejen to se s námi prostřednictvím sférické projekce malí diváci naučí v Mobilním planetáriu.
 
http://www.mobilniplanetarium.cz/filmy/voda-zazrak-prirody.htm

Zobrazit všechny novinky

Zápis
Prostředí
Ekoškola

Co potřebují děti do školky

Jak se mám svému dítěti před vstupem do školky věnovat?

VÍCE INFORMACÍ

NOVINKY - CO JE U NÁS NOVÉHO?

MÁTE DOTAZ? Napište nám.