+420 777 364 188
ms@celadenskaberuska.cz

Nové v novém školním roce

Se začátkem nového školního roku se v mateřské škole Čeladenská beruška stejně jako v jiných školách začaly psát nové příběhy a to nejen dětí, které už ji v loňském roce navštěvovaly, ale zejména těch, které do ní přišly úplně poprvé. Adaptovat se na nové prostředí, kamarády, na paní učitelky a další zaměstnance mateřské školy je pro děti citově a emocionálně velmi náročné. Děti většinou poprvé prožívají odloučení od svých rodičů. My dětem tento bolestivý  pocit pomáháme překonat a snažíme se být nápomocni i při navazování kontaktů a vztahů mezi nimi a při zvykání si na prostředí mateřské školy.

Zvykání si na prostředí mohou usnadnit dětem i zvířátka, která jsou u nich velmi oblíbená a která k naší mateřské škole neodmyslitelně patří. I mezi nimi máme letos nováčky. V naší „ZOO“ přibyl nový králíček, šnek a dvě morčata.

Na vše nové co nejen dětem život přináší je potřeba si zvyknout a to chce čas. Umožněme i dětem dostatek času na to, aby se sžily s prostředím, s kamarády, s pracovníky mateřské školy s kamarády zvířecími. Nechme jim dostatek času  na to, aby pro ně mateřská škola byla bezpečným a příjemným prostředím.

Zobrazit všechny reportáže

Zápis
Prostředí
Ekoškola

Co potřebují děti do školky

Jak se mám svému dítěti před vstupem do školky věnovat?

VÍCE INFORMACÍ

NOVINKY - CO JE U NÁS NOVÉHO?

MÁTE DOTAZ? Napište nám.